Kullanıcı Adı
   
   Şifre
   
     Üye Ol | Şifre ?
   
   
 
Kan grubunuz nedir ?
A Rh ( + ) , ( - )
B Rh ( + ) , ( - )
AB Rh ( + ) , ( - )
0 Rh ( + ) , ( - )
Kan grubumu bilmiyorum.
Bu ankete 95717 kişi katıldı.
Diğer Anketler
Soru Bilgileri
 Soru No : 1396
 Kullanıcı : Gizli
 Tarih : 07 Şubat 2009 10:47:03
 Durum : Cevaplandı
sol kol ve göğüs ağrısı

hocam öncelikle saygılarımı sunuyorum.hikayemi kısaca özetlemek istiyorum : ben 32 yaşında sigara ve alkol kullanmayan,fiziki aktiviteye sahip bir psikolojik danışmanım.yaklaşık dört yıldır sol kolumdaki ve göğsümdeki ağrılarla ilgili defalarca doktora gitttim ( dahiliye,kardiyoloji,fizik tedavi,ortopedi) birçok testten geçtim (emg,eko,ekg,tomografi,efor,sintigrafi) en son madical park hastanesinde kardiyolojide kontrolden geçtim ( 24 saat holter dahil) neticede kalbimle ilgili bir problem olmadığnı söyledi doktorlar.hatta prof dr. bingür sönmez ve doç dr kani gemici ile mesajlaştım,onlar da bu ağrıların kalple ilgili olmadığını söyledilr.yaklaşık 2 ay önce kalp çarpıntısı şikayetiyle üç hastane gezdim,kalp atışlarım 120 ye çıkmış ve bütün doktorlar sinizazl taşiakrdei dediler..neticede kari
diyolojik olarak bir soruna rastlanmadı sonrasında.hala sol kolumun dışında,sol göğsümde ağrı ve bıçak batması tarzında şeyler hissediyorum.tedirgin oluyorum.çarpıntı esansında panik yapıyorum biraz,kötü oluyorum.hareket esansında göğs ağrım olmuyor fazla.bazen ağrıları nadir de olsa sağ göğsümde de hissediyorum.siz,önce bir hemşerim,sonra da çok değerli bir uzman olarak bana ne önerirsiniz.bu şikayetim hayatımı olmusuz etkilyor.bazen sırtımda kürek kemiğimin sol yanında da ağrı hissediyorum..uzun yazdığım için çok özür dilerim ama tedirgin oluyorum.önerileriniz benimi için çok önemli..saygı ve sevgiyle kalı
Soru Cevabı
sol kol ağrısı ve göğüs ağrısı ile birlikte ; boyun ağrısı , baş ağrısı , kulaklarda çınlama , uğultu , baş dönmesi , mide bulantısı , uyku bozuklukları ya da tek başına kol ağrısı veyahutta kol uyuşması da olabilir.
Hatta, arkada kürek kemiği alt hizasına, önde göğüse vuran ağrılar oluşabileceğinden, hastalar kalp hastası olduklarını zannedebilirler.
nitekim ; sizde kardiyoloji uzmanına gitmişsiniz ve normal çıkmış..

Sayın Prof.dr.Bingür Sönmez , askerlik hizmetini 1985 senesinde GATA Kalp-damar cerrahisinde asteğmen olarak yapmış , çok yakından tanıdığım , bildiğim ve sevdiğim çok değerli bir abimdir.

Dr.Bingür eğer kalple ilgili bir sorun yok demişse , kati surette yok demektir.
Dünyanın neresine giderseniz gidin ; ilgili kalp uzmanları Dr.Bingür abimizin dediğinin aynısını ve hatta belki eksiğini söyleyecektir.

sol kol ve elde uyuşma , halsizlik ve şiddetli kol ağrısı ile göğüs ağrısı ; boynunuzun sol tarafında muhtemel bir boyun fıtığının bulguları olabileceği gibi , boyun kireçlenmesine bağlı olarakta gelişebilir..
boyun MR ı çektirdikten sonra , bir fizik tedavi uzmanına muayene olmanız gerekmektedir..

bu arada ; günlük yaşantınızı düzenlemenizi tavsiye ederim..

ağrıyı azaltan ve artıran durumları kısaca hatırlatmam gerekirse :
1. Ağırlık kaldırmamak,
2. Ağır işler yapmamak,
3. Ters hareketlerden kaçınmak
4. Ortopedik boyun yastığı kullanmak ,
5. Orta sertlikte bir yatakta yatmak ,
6. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamak ,
7. Mesleğine göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmek ,
( örneğin ; öğretmenler , çok kitap okuyan öğrenciler, banka memurları , operatörler , daktilo ve bilgisayar kullanıcıları , çok fazla örgü-biçki-dikiş-nakış işi yapan ev hanımları , halı ve kilim dokuyucuları , plan ve proje yapan çizim yapan mimarlar , uzun süre tv seyreden ya da kahvehanelerde kağıt vs. oynayan kişilerde boyun adeleleri hareket etmediği için tembelleşir ve zayıflar...ilerdede her zaman boyun fıtığı riski taşırlar ve boyun kemiklerinde kireçlenme daha hızlı olur. )
8. boyun egzersizlerini hergün düzenli olarak yapmak

yukardaki önerileri her zaman aklınızda tutmanızı öneririm.

benim size önerim ; iyi bir merkezde bizzat bir fizik tedavi uzmanı tarafından muayene edilerek gereken tedaviyi yaptırmanız olacaktır.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.
 
 
   TV de Dr. Ümit HAZAR
   FİZİK TEDAVİ SİTESİ
   OSTEOARTRİT (KİREÇLENME)
   ÇOCUKLARDA DÜZ TABANLIK
   BEL FITIĞINDA AKUPUNKTURLA TEDAVİ
   BEL AĞRILARINDAN KORUNMA PRENSİPLERİ
   BEL FITIĞINDA AMELİYAT NİÇİN TAM SONUÇ VERMEZ?
   Lazer şifa dağıtıyor
   Omuz ağrısının sebebleri
   Bacak ve ayak uyuşma nedenleri
   Uyku hastalıkları
   Horlama
   Sporun zararları
   behçet hastalığı
   Kireçlenme (Dejeneratif artrit)
   Romatizma Nedir?
   ÇEKİÇ PARMAK (BEYZBOLCU PARMAĞI)
   ULNAR SİNİR SIKIŞMASI
   Egzersiz Kasları Nasıl Güçlendirir
   FİBROMYALJİ
   KABIZLIK
   ÇOCUK VE GENÇLERDE SKOLYOZ
   A dan Z ye İlkyardım
   BOYUN FITIĞI
   MENISKUS
Tümünü Görmek İçin Tıklayın
   
   Online Kullanıcı : 17
   Bugün : 15.110
   Toplam : 20.818.476