Kullanıcı Adı
   
   Şifre
   
     Üye Ol | Şifre ?
   
   
 
Kan grubunuz nedir ?
A Rh ( + ) , ( - )
B Rh ( + ) , ( - )
AB Rh ( + ) , ( - )
0 Rh ( + ) , ( - )
Kan grubumu bilmiyorum.
Bu ankete 92524 kişi katıldı.
Diğer Anketler
   
   Online Kullanıcı : 8
   Bugün : 2273
   Toplam : 18993186
   
 
Soru Bilgileri
 Soru No : 835
 Kullanıcı : Gizli
 Tarih : 07 Eylül 2008 15:06:37
 Durum : Cevaplandı
bacaklarda halsizlik ve başdönmesi

iyi günler hocam ben 22 yaşında bir bayanım bu sene 23 ocakta burun estetiği oldum sonrasında hiçbir problem yaşamadım ama tam 25 gün sonra uykumdan sağdan sola dönerken baş dönmesiyle uyandım. daha sonra yine sorunsuz günler geçirdim yaklaşık 3,5 ay kadar ama bu sürede de çok çabuk yorulduğumu hissediyordum. sonrasında 3,5 ayın sonunda içten irkilmeler şeklinde ve yerin ayağımın altında kaydığı hissine kapıldım bacaklarımda halsizlik hissediyodum. bacaklarıma doğru sanki bişeyler akıp gidiyodu bu sırada da kalp atışlarım hızlanıyodu. şikayetlerim hala devam diyo biraz hafiflese de. beyin tomogrofisi çekildi temiz çıktı. vasoserc, vastarel ve neuvitan adında hapları kullanıyorum. açıkçası çok korkuyorum çok çabuk yoruluyorum MS ve ALS hastalıklarını okudum ve bunların olmasından korkuyorum bu da benim psikolojimi bozuyor doğal olarak. rahatsızlıklarım ciddi bişey olduğunu mu gösteriyor ne yapmalıyım bilemiyorum. öğrenciyim ve ailemdem uzaklaşmak zorunda kalıcam bulunduğum ilden uzaklaşmadan önce gereken neyse yapmak istiyorum.ilginiz için şimdiden tşekkürler hocam iyi çalışmalr...
Soru Cevabı
Tomografilerde bir şey çıkmadığına göre MS , ASL gibi hastalıklar yok demektir.. BU konuda endşe ve evham yapmayın.

Esasen insanı yorgun düşüren 11 enerji düşmanı vardır.

yapılan bilimsel çalışmalar ; kronik yorgunluk ile tüm bu etkenler arasında şaşılacak bağlantılar olduğunu tespit etmiştir.

1- Derin uykuda bizi rahatsız edenler

Gürültü stres yaratır ve stres tansiyonu yükseltir. Sonuçta sürekli halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size önerim, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.

2- Kahve ve çay

6 fincandan sonrası zararlıdır.Kafein uyarıcı etki yapar, yani beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3
fincan kadar çay veya kahve içersek, bu canlandırıcı özellikten iyi şekilde faydalanırız. Fakat miktar ikiye katlanırsa, kafein ve tein, vücudumuzdaki demiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez….Sonuçta kendimizi çok yorgun hissederiz.

3- Karbonhidrat uyku hapı etkisi yapar

Tüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu besinleri tüketmemeye özen gösterin.

4- Su eksilirse dikkatiniz de dağılır

Her gün yaklaşık 8 bardak su içmemiz gerekiyor, yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine biraz limon suyu sıkılmış bir bardak su içmektir.


5- Cep telefonu hipnozdan beterdir.

20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.

6- Duş almak yerine yatağa geri dönmek daha iyidir.

Suyun sıcaklığı vücut sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın.

7- Bazı besinlere karşı dayanıksız olabilirsiniz

Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, "çölyak" hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin tahıl nişastalarını işleyememesi anlamına gelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan şikayet eden bu kişilerin buğday, arpa gibi tahıllardan uzak durması gerekir.

8- Kola bünyeyi aside boğar

Az harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi eklenirse, bünyede aşırı asit meydana gelir. Sonuçta da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.

9- Gürültü de yorar

Uzun süreli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak bile insanı yormaya yetiyor.

10- Floresan ışığı kronik esnemeye neden olur

Floresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı ispatlandı. Bu da kronik yorgunluğa neden olabilir.

11- Küften uzak durmalı

Bulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu da açıklanamayan sürekli yorgunluğa neden olabilir.

Zencefil ve karanfilli bir kek vücudunuzdaki mutluluk hormonlarının üretimini artırır, sizi canlandırır. Muskat da "myristicin" adı verilen bir madde içerir ki, bu madde doping ile çok büyük benzerlik taşır.

Halsizlik ve yorgunluğun önlenmesinde pelinotu’nun kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmesinde de yarar vardır. Aynı şekilde arpa çayınında faydası vardır.

Baş dönmesine gelince....

vertigo ;genel anlamda baş dönmesi, hareket duygusu demektir.
Ancak tansiyon düşmesi ile ilgili baş dönmeleri bu kapsamda değildir. vertigodan kastedilen labirentit, iç kulak iltihabı, Meniere hastalığı gibi durumlarda olan baş dönmesi hissi vertigo diye adlandırılır.

Hasta, kendisinin veya etrafındaki eşyanın boşlukta döndüğünden şikayet eder.

Tıp dilinde vertigo denen baş dönmelerinin nedenleri çeşitlidir. Bunlardan başlıcaları şunlardır:

-Kulak ağrısı.
- Araç tutmaları.
-Ani hava değişimi.
-Bazı göz hastalıkları.
-İlaç zehirlenmeleri.
-Düşük veya yüksek tansiyon.
-Damar sertliği ve bazı kalp hastalıkları.
-Kansızlık ve kan hastalıkları.
-Mikrobik hastalıklar.
-Beyin hastalıkları.
-Sara ve bazı ruh hastalıkları.

Tedaviye başlanmadan önce hastalığın gerçek nedeninin tespit edilmesi gerekir. Baş dönmelerine yapılacak ilk iş; hemen oturmak veya öne eğilmek ve mümkünse hemen yatmaktır.

Baş dönmesi sık sık oluyorsa mutlaka bir doktora gitmek gerekir.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , sağlıklı güzel günler dilerim.
 
 
   TV de Dr. Ümit HAZAR
   FİZİK TEDAVİ SİTESİ
   OSTEOARTRİT (KİREÇLENME)
   ÇOCUKLARDA DÜZ TABANLIK
   BEL FITIĞINDA AKUPUNKTURLA TEDAVİ
   BEL AĞRILARINDAN KORUNMA PRENSİPLERİ
   BEL FITIĞINDA AMELİYAT NİÇİN TAM SONUÇ VERMEZ?
   Lazer şifa dağıtıyor
   Omuz ağrısının sebebleri
   Bacak ve ayak uyuşma nedenleri
   Uyku hastalıkları
   Horlama
   Sporun zararları
   behçet hastalığı
   Kireçlenme (Dejeneratif artrit)
   Romatizma Nedir?
   ÇEKİÇ PARMAK (BEYZBOLCU PARMAĞI)
   ULNAR SİNİR SIKIŞMASI
   Egzersiz Kasları Nasıl Güçlendirir
   FİBROMYALJİ
   KABIZLIK
   ÇOCUK VE GENÇLERDE SKOLYOZ
   A dan Z ye İlkyardım
   BOYUN FITIĞI
   MENISKUS
Tümünü Görmek İçin Tıklayın